Kiedy warto zdecydować się na licówki?

Rozwój stomatologii przyczynił się do powstania wielu specjalizacji dentystycznych. Jedną z nich jest stomatologia estetyczna, która w głównej mierze zajmuje się tworzeniem i wstawianiem estetycznych oraz wyglądających bardzo naturalnie wypełnień. Wśród nich sporą popularnością cieszy się klasyczna licówka. Kto jednak powinien się na nią zdecydować, a u kogo nie sprawdzi się ona zbyt dobrze?

Licówkę można zastosować w momencie, gdy dojdzie do pojawienia się pewnych przebarwień na koronie zęba. Często są one wynikiem martwicy samego zęba albo efektem niewyleczonych wad rozwojowych dotyczących szkliwa. Przy pomocy licówki można również skorygować kształt zęba, o czym mówią pacjentom stomatolodzy estetyczni. Wypełnienie to stosuje się w momencie, gdy dojdzie do ukruszenia się bądź skrócenia zęba, przez co nie będzie on pasować do pozostałych elementów uzębienia. Należy go wtedy wydłużyć, doczepiając do niego właśnie licówkę. Wypełnieniem tym można także leczyć diastemę, czyli przerwę występującą między górnymi jedynkami. Uzupełnia się ją właśnie licówką, dzięki czemu dziura przestaje być widoczna. Człowiek czuje się wtedy znacznie lepiej i może spokojnie i swobodnie się uśmiechać. Więcej o licówkach przeczytasz również na stronie stomatologia-impla.pl/licowki/.

Licówka to naprawdę wielofunkcyjne wypełnienie. Można ją stosować na wiele różnych sposobów, co dentyści czynią z wielką ochotą. Sami niejednokrotnie polecają ją pacjentom, zauważając wiele zalet tego dość prostego wypełnienia stomatologicznego. Na pewno warto dowiedzieć się o nim czegoś więcej i być może samemu się na nie zdecydować, poprawiając swój wygląd.